Konferenca për shtyp e trajnerit Arbër Abilaliaj në prag të takimit ndaj Kukësit

Gjendja para Kukësit – Abilaliaj: Çdo gjë është ok. Futbollistët gëzojnë shëndet të plotë dhe gjendja është optimale në prag të këtij takimi. Momenti për të lënë pas barazimet –...

Konferenca për shtyp e trajnerit Arbër Abilaliaj në prag të takimit ndaj Skënderbeut

4 barazime radhazi – Abilaliaj: Për momentin kam përshtypjen e dinë të gjithë po vuajmë mungesë sidomos në qendër të mbrojtjes. Shpresojmë të rikuperojmë të tjerë që kemi në dispozicion....

Konferenca për shtyp e trajnerit Arbër Abilaliaj në prag të takimit të prapambetur ndaj Teutës

Teuta ndeshja e prapambetur –   Abilaliaj: Kam përshtypjen që të gjitha ekipet në Superligë janë të vështira për t’u përballur. Çdo skuadër ka historinë e vet, kështu që kam...

Konferenca për shtyp e trajnerit Arbër Abilaliaj në prag të takimit ndaj Dinamos

Keni kujtime me Dinamon, si ish-lojtar, ku në një ndeshje të vitit 2008 humbët titullin. Sa i druheni dinamovitëve – Abilaliaj: Dinamo është emër i madh, klub i madh, fanellë...

Konferenca për shtyp e trajnerit Arbër Abilaliaj në prag të takimit ndaj Egnatias

Sa e vështirë do të jetë ndeshja me Egnatian –  Abilaliaj: Patjetër që do të jetë një ndeshje shumë e vështirë , jo normale. Si unë ashtu edhe lojtarët në...

Prononcimi i trajnerit Arbër Abialiaj në konferencën e sotme për shtyp

  Abilaliaj: Dua të falënderoj të gjithë familjen e kuqe, presidentin Demi për të gjithë mbështetjen, sepse realisht unë e kam thënë dhe më parë, që është një projekt që...

Presidenti Gazment Demi zyrtarizon Arbër Abilaliajn në stolin e skuadres

Demi: Siç e dini ne kemi filluar një projekt të ri me drejtor Arbër Abilaliajn, me trajner Zoran Zekiç i cili ishte edhe zgjedhje e drejtorit sportiv. Patëm problametika të...

Konferenca për shtyp e drejtorit sportiv Arbër Abilaliaj në prag të takimit ndaj Egnatias

Si e prisni ndeshjen me Egnatian: Abilaliaj: Eshtë një ndeshje shumë e vështirë. Një ndeshje që ka specifikë tjetër në krahasim me ndeshjet e tjera dhe e kemi vlerësuar në...

Konferenca për shtyp e drejtorit sportiv Arbër Abilaliaj në prag të takimit ndaj Vllaznisë

A e keni ndarë mendjen, do të jeni drejtor apo trajner i Partizanit? Abilaliaj: Do na pëlqente t’i bënim të dyja më duket. Situata është e njëjtë, ndaj është më...

Konferenca për shtyp e drejtorit sportiv Arbër Abilaliaj, në prag të takimit ndaj Laçit

Laçi kundërshtari radhës – Abilaliaj: Laçi patjetër është një kundërshtar i vështirë, i konsoliduar, i cili besoj se është në kërkim të pikëve maksimale se luan në shtëpinë e vet. Kjo...