Prononcimi i kapitenit Valentino Murataj në konferencën për shtyp në prag të finales ndaj Egnatias

Pika e fortë dhe e dobët e Egnatias 

Murataj: Është një skuadër e fortë e shembullore, por nga 4 përballjet në kampionat ne kemi humbur vetëm 1. Kemi fituar në finalen e Superkupës dhe kjo na motivon.

Arbitër të huaj për këtë finale

Murataj: Përballjen unë e kam me ekipin e Egnatias. Më vjen mirë që do të kemi një arbitër të fortë dhe të njohur anglez. Një finale e gjitha për t’u shijuar.

Mes shumë sulmuesve që keni, mendoni se Murataj do të vendosë titullin  

Murataj: Shpresoj që secili prej nesh të vendosë finalen. Për mua nuk ka rëndësi kush shënon, e rëndësishme është të fitojmë.

Atmosfera në skuadër  

Murataj: Atmosfera është shumë e mirë. Kemi një skuadër që kemi fituar 2 trofe bashkë. E kemi përgatitur këtë sfidë si një ndeshje derbi dhe shpresojmë të fitojmë në këtë finale.  Ne kemi fituar 2 trofe dhe kemi shkuar deri në “Play-Off” në Conference League. Kemi një motiv ekstra që të fitojmë titullin e dytë rresht

Mesazh për tifozët  

Murataj: Tifozi është lojtari ynë i 12-të dhe kam besim që nesër nuk do të mungojnë. Iu bëj thirrje që të jenë të shumtë për të festuar titullin e dytë rresht. Shpresoj që do t’ia dalim me sukses.