Java 10 | Partizani – Teuta 4:1 | Abissnet Superiore U-17

Java 10 | Partizani – Teuta 4:1

Rrenga ⚽⚽ Hysalliu ⚽ Misja ⚽

Një nga skuadrat më të mira të akademis Partizani tregoj edhe njëherë se nuk është rastësisht në krye të rënditjes . Partizani i Fatjon Muhametit merr një fitore bindëse ndaj një kundërshtari që i kishte shkaktuar humbjen e vetme në kampionat . Skuadra jonë e nis keq takimin duke pësuar një gol të shpejtë , ky gol do ti nxiste “Demat” që të tregojnë brirët l, duke e përmbysur ndeshjen në 4 me 1 . Ishte Franci Hysalliu që barazoj takimin në minuten e 34′ , ndërsa në pjesën e dytë mendoj Leon Misja dhe Erald Rrenga me dygolëshin e tij i dhanë 3 pikë mjaft të rëndësishme skuadrës tonë . Pas javës 10 të Abissnet Superiore U-17 Partizani rënditet në vendin e parë me 25 pikë .

Formacioni 🟩 Mustafa , Çupi , Misja , Nela , Myzeqari , Frroku Nako , Qamili , Banushi , Rrenga , Hysalliu

U aktivizuan 🟥 Gugalli , Xheferraj , Muzhaqi , Bakall

Abissnet Superiore U-17