U-17 Partizani pa frena , derbi i kryeqytetit skuqet sërish !

Partizani i Fatjon Muhametit nuk ndalet në misionin e nisur . Arena e Demave priti për të dytën herë në këtë sezon derbin mes Partizanit dhe Tiranës . Skuarda jonë e nisi qetë takimin duke e pritur dhe studiuar kundërshtarin . Ndërsa në pjesën e dytë Partizani ishte i qartë dhe i vendosur për ta fituar takimin . Goli i parë do vinte falë një këmbëngulje të gjatë të Neid Banushit i cili asiston në zonë për Erald Rrengën që me portën e boshatisur zhbllokon sfidën . Gjithashtu edhe në golin e dytë Banushi dha një kontribut të rëndësishëm duke fituar një penallti që u kthye në gol nga Tedi Malaj . Partizani e mposhti Tiranën për herë të 3-të në këtë sezon futbollistik . Pas këtij takimi Partizani qëndron i qetë në krye të rënditjes me 30 pikë , duke lënë një diferencë në 7 pikë më shumë se Skëndërbeu i vendit të dytë dhe 11 pikë me shumë se Tirana e vendit të tretë .

Java 21 / Play off

Partizani – Skëndërbeu 2:0 ⚽ Rrenga ⚽ Malaj (P)