SHORTI “FINAL 4” PARTIZANI – SKENDERBEU GJYSEMFINALE

Skënderbeu do të jetë edhe kundërshtari ynë në gjysëmfinalen e “Final 4”

Shorti i hedhur në ambientet e stadiumit Air Albania ka zbuluar edhe çiftet gjysëmfinaliste në fazën finale të këtij sezoni futbollistik. Partizani i pozicionuar në vazon e parë është shortuar me Skënderbeun. Takimi i parë gjysëmfinal  Partizani – Skënderbeu është programuar të luhet në datën 17 maj në stadiumin “Air Albania” duke nisur nga ora 20:00.

Ndeshjet do të luhen me një takim dhe gjithçka do të vendoset brenda  90 minuta. Në gjysëmfinale në rast barazimi të kuqtë janë ata që presin një biletë për në finale. Kujtojmë se përballja e fundit mes Partizanin dhe Skënderbëut luajtur në stadiumin “Arena e Demave” u mbyll me fitoren e të kuqve 1 – 0 me gol të realziaur nga sulmuesi Mensah.