PARTIZANI i frikshëm, 9 gola dhe 6 pike !

U zhvillua sot java e 16 e kategoris superiore për grupmoshat U-17 dhe U-19 . Ishin të besuarit e Reinaldo Kalarit qe u angazhuan të parët , ku përball ishte skuadra e Internacionalit . Një fitore e sigluar që në pjesën e parë me rezultatin 3:0 . Ishin golat e Oresti Rifa , Ensar Tafilit dhe Tedi Malajt që vulosën fitoren e skuadrës tonë që tashmë fiton një vend në rënditje duke u pozicionuar në vendin e 4 pas 16 javësh kampionat ka grumbulluar 30 pikë .

Një fitore mjaft të bukur ka arritur edhe skuadra e 17 vjecarëve që u angazhua përball skuadrës Akademis . Partizani i Fatjon Muhametit mori njëj fitore të pastër me rezultatin 6:0 duke konfirmuar edhe njëher se është me plot meritë në vendin e parë . Pas 16 javë skuadra jonë pozicionohet në vendin e parë me 39 pikë .

U19 PARTIZANI 3-0 Fc Internacional

__________________

U17 PARTIZANI 6-0 Akademia e Futbollit